Jong Rabo

Auteur: Liza Hanson, Marketing- en Communicatie commissie

Wil jij leuke, energieke en inspirerende activiteiten organiseren? En collega’s leren kennen van andere afdelingen binnen de Rabobank? Meld je dan aan als commissielid bij Jong Rabo!

Jong Rabo is met ruim 1.400 leden hét netwerk voor medewerkers tot 36 jaar van de Rabobank. Met een mooi palet aan activiteiten, georganiseerd door ruim 70 enthousiaste leden, verbreden wij hun netwerk, dragen bij aan persoonlijke ontwikkeling en fungeren als klankbord van de organisatie. Zit jij vol met idee voor nieuwe activiteiten? Dan hebben we goed nieuws! Voor de commissies in 2020 zijn we op zoek naar jou!

Wat ga ik doen in een commissie?
In een commissie bedenk en organiseer je leuke, leerzame en inspirerende activiteiten voor Jong Rabo-leden. Denk aan bedrijfsbezoeken, workshops, netwerksessies, lezingen, klankbordsessies met groepsdirectieleden, sportactiviteiten, een skireis of een studiereis. Elk jaar is er een scala aan activiteiten dat jij samen met jouw commissieleden organiseert. Bij sommige commissies werk je toe naar één event in plaats van meerdere activiteiten. Zoals het organiseren van het jaarlijks congres, het interbancair evenement FLAIRS of de studiereis. Als je al eerder in de FLAIRS-, Studiereis- of Congrescommissie hebt gezeten, kun je je hiervoor niet meer aanmelden.

Wat wordt er van mij verwacht?

 • Als commissielid verwachten we dat je samen met je commissieleden energie en commitment toont om er als commissie een gaaf jaar van te maken met bruisende activiteiten. Per week besteed je gemiddeld twee tot vier uur vrijwillig aan Jong Rabo.
 • Als voorzitter ben jij de coach van de commissie. Het zorgen voor een goede teamspirit en samenwerking is erg belangrijk. Samen met jouw commissie brengen jullie activiteiten van begin tot eind tot een succes. Per week besteed je gemiddeld vier tot zes uur vrijwillig aan Jong Rabo.

Wat krijg ik hiervoor terug?

 • De kans om je binnen de veilige omgeving van Jong Rabo verder te ontwikkelen, aan de slag te gaan met jouw leerdoelen en de mogelijkheid om (nieuwe) skills te ontdekken en oefenen.
 • Een leerzame en bovenal mooie ervaring. Een waardevolle aanvulling op jouw cv en een goede manier om jouw betrokkenheid bij de Rabobank in de gehele breedte te vergroten.
 • Een mooie aanvulling op jouw (zakelijke) netwerk. Jong Rabo is echt ‘One Rabo’. Je werkt met gemotiveerde mensen vanuit alle organisatieonderdelen.

Hoe kan ik mij aanmelden?
Lijkt het je leuk om als commissielid of voorzitter bij Jong Rabo aan de slag te gaan? Lees onderstaande, stuur een e-mail en reserveer donderdagavond 31 oktober alvast in je agenda. Tijdens deze avond trappen we het verenigingsjaar 2020 af!

Aanmelden als commissielid

Wij zijn benieuwd naar wie jíj bent en wat jij dit jaar zou willen bijdragen, ontwikkelen of doen. Lever vóór 14 oktober het volgende aan bij Moniek Schoenmaker (moniek.schoenmaker@rabobank.com).

Vier foto's/afbeeldingen/plaatjes die het volgende laten zien:

 • Wie ben je?
 • Welke eigenschap van jezelf ben je het meest trots op?
 • Wat zou je uit dit commissiejaar willen halen?
 • Wat is jouw idee voor de commissie waarvoor je je aanmeldt? (Activiteit/verbetervoorstel/visie/etc.)

Geef bij iedere foto een korte tekst (2-3 zinnen) waarin je een toelichting geeft. We moedigen je aan om creatief te zijn! Tevens:

 • Geef duidelijk aan dat je jezelf aanmeldt voor het commissielidmaatschap;
 • Geef een top drie van commissies die jouw voorkeur hebben.

Aanmelden als voorzitter

Wij zijn benieuwd naar wie jíj bent en wat jij dit jaar zou willen bijdragen, ontwikkelen of doen. Lever vóór 14 oktober het volgende aan bij Moniek Schoenmaker (moniek.schoenmaker@rabobank.com):

Zes foto’s/afbeeldingen/plaatjes die het volgende laten zien:

 • Wie ben je?
 • Welke eigenschap van jezelf ben je het meest trots op?
 • Wat zou je uit dit commissiejaar willen halen?
 • Wat is jouw idee voor de commissie waarvoor je je aanmeldt? (Activiteit/verbetervoorstel/visie/etc.)
 • Aan welk Jong Rabo speerpunt zou je willen bijdragen?
 • Wat is jouw voorbeeld van ‘Jij wordt beter door mij’?

Geef bij iedere foto een korte tekst (2-3 zinnen) waarin je een toelichting geeft. We moedigen je aan om creatief te zijn! Tevens:

 • Geef duidelijk aan dat je jezelf aanmeldt voor het voorzitterschap;
 • Geef een top drie van commissies die jouw voorkeur hebben.

Vervolg

Nadat je je hebt aangemeld als commissielid of voorzitter, ontvang je na 21 oktober een e-mail van Moniek met daarin de bevestiging in welke commissie en rol, jij Jong Rabo in 2020 versterkt.

Commissies 2020

Congrescommissie 2021

 • 4 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Ieder jaar een compleet nieuwe commissiesamenstelling
 • Eén congres voor minimaal 150 leden
 • In 2019 ging het congres over ‘Perspective’

“Bij het organiseren van het congres begin je al op tijd! Belangrijke stappen hiervoor zijn de keuze voor de stad van het congres en de ‘venue’. Omdat het congres soms nog ver weg lijkt, is de druk wat minder hoog dan bij andere commissies aan het begin. Daarom help je de huidige congrescommissie op de dag dat hun congres (2020) plaatsvindt. Zodra de locatie voor 2021 vaststaat, begin je eigenlijk pas aan de eindsprint en kun je samen met je commissie je creatieve brein de vrije loop laten voor 2021. Brainstormen over een thema, workshops en gave sprekers om uiteindelijk een event neer te zetten waar nog lang over nagepraat kan worden!”

Innovatie commissie

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Tech & Innovatie

De omgeving waarin de Rabobank actief is, verandert met hoge snelheid en toenemend tempo. Wil jij ervoor zorgen dat onder deze veranderde omstandigheden, Rabobank relevant blijft? Meld je dan nu aan voor de Innovation-commissie. Het doel van de Innovation commissie is om Jong Rabo-ers kennis te laten maken en te inspireren met innovatieve ideeën die relevant zijn voor onze sector, we zoeken verbinding met initiatieven buiten onze sector en bereiden Jong Rabo leden voor op de toekomst en dit doen we met elkaar!

FLAIRS 2020

 • 1 commissielid afgevaardigd in de interbancaire FLAIRS-organisatie
 • Geen voorzitter, maar afstemming met aanspreekpunt uit het bestuur.

FLAIRS is hét jaarlijks interbancaire evenement. Je organiseert dit mooie event samen met 8 leden van jongerenverenigingen van andere grootbanken. Het thema van 2020 is ‘Bank to the future’ waarbij netwerken, samenwerken en persoonlijke ontwikkeling centraal staat. We zoomen in op wat jou als jonge bankier tegenwoordig bezighoudt, de invloed die je kunt uitoefenen op je eigen werk, maar ook jouw eigen toekomst komt aan bod. Je helpt mee met de organisatie van FLAIRS 2019 en begint daarna met de voorbereidingen voor 2020.

LET OP: De deadline voor de aanmelding voor FLAIRS is al op 10 oktober! Wanneer je je aanmeldt voor FLAIRS dien je op 18 oktober beschikbaar te zijn om de huidige FLAIRS-commissie te ondersteunen bij FLAIRS 2019.

GROW! -commissie

 • 4 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Activiteiten die bijdragen aan de persoonlijke ontwikkeling, groei en vitaliteit van Jong Rabo-leden

Binnen de Grow! commissie werken de commissieleden nauw met elkaar samen. Het is niet “jij wordt beter door mij”, maar “wij worden beter door elkaar”! Met oog en zorg ook voor elkaars ontwikkelpunten gaan we met veel energie aan de gang de tofste events neer te zetten. Ieder jaar organiseren wij uiteenlopende activiteiten die bijdragen aan de persoonlijke ontwikkeling van onze leden. Een hoogtepunt was de Purpose dialogue samen met Young Deloitte. Een ander absoluut hoogtepunt is het jaarlijkse Grow weekend. Een bijzonder weekend in de natuur met out-of-the-box workshops stond dit jaar volledig in het teken van persoonlijk leiderschap. We zijn ervan overtuigd dat onze leden gegroeid zijn dit jaar evenals wijzelf, en dan zijn we nog niet eens klaar! We kunnen niet wachten op de rest van 2019 laat staan op het nieuwe jaar met nieuwe mogelijkheden!

Sportcommissie

 • 4 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Minimaal 6 sportieve activiteiten (waaronder de jaarlijkse skireis)
 • Tijdens de skireis in maart 2019 werd er fanatiek geskied en gesnowboard en hebben leden elkaar op informele manier nog beter leren kennen

De sportcommissie probeert elk jaar het sportieve in de leden van Jong Rabo naar boven te krijgen. Sport is de perfecte manier om elkaar informeel beter te leren kennen, het verbindt en bovendien draagt het bij aan persoonlijke ontwikkeling en vitaliteit. Als commissie lid help je met het organiseren van sportieve activiteiten in een fijne informele sfeer. Sportactiviteiten zijn doorgaans zeer populair dus het levert veel contacten op, en je hebt veel verantwoordelijkheid. Jaarlijkse tradities zoals skiën en bowlen maar ook nieuwe sporten worden georganiseerd. Heb je ideeën, verantwoordelijkheid, eigenaarschap en veel energie? Meld je dan aan voor de SportCie 2020!

Studiereiscommissie

 • 4 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Ieder jaar een nieuwe commissiesamenstelling
 • Eén studiereis voor 40 Jong Rabo-leden

 De Studiereiscommissie organiseert elk jaar een van de mooiste reizen die je met jouw Rabobank collega’s kunt maken. Met een commissie van 5 personen bepaal je het doel van de reis en werk je een gave bestemming uit. Je bent verantwoordelijk voor het neerzetten van een onvergetelijk programma, waarin inhoud, persoonlijke ontwikkeling en fun niet mogen ontbreken. Door een jaar lang intensief met elkaar op te trekken leer je jouwcommissieleden goed kennen en ontstaat er een waardevolle onderlinge band. Dit jaar gaan we naar het prachtige en bruisende Argentinië en staat het programma volledig in het teken van de actuele thema’s soja en persoonlijk leiderschap.

Marketing- & Communicatiecommissie

 • 5 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • 2 onderdelen: Marketing & Communicatie + Promotie Jong Rabo

Communicatie en marketing binnen en vanuit Jong Rabo, zoals:

 • Het maken en versturen van de nieuwsbrief
 • Het updaten van de website
 • Social Media posts voor/tijdens/na activiteiten.
 • Promotieactiviteiten ten behoeve van het ledenaantal van Jong Rabo

Klinkt een afwisseling tussen communicatie, planning, promotie en creativiteit als muziek in jouw oren? Dan ben je bij de Marcom aan het juiste adres. In deze commissie ben jij het aanspreekpunt voor een of meerdere commissies ter versterking van hun communicatie. Dit kan zijn: creatieve hulp bij het adviseren van communicatie over een activiteit, social mediacampagnes voor/tijdens of na een activiteit en het redigeren van teksten. Doordat iedereen in de commissie zijn of haar eigen commissie heeft als aanspreekpunt heb je veel vrijheid en mogelijkheden om je eigen creativiteit te ontwikkelen. Daarnaast organiseert de MarCom door het jaar heen ook een aantal promotieactiviteiten ter versterking van het ledenaantal van Jong Rabo. Een hoogtepunt uit 2019 is: Internationalisering en een Engelse website!

Panel commissie

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter 

De Panel commissie is opgezet om als Jong Rabo meer ons stem te kunnen laten horen over onderwerpen die er binnen de organisatie echt toe doen! Wat vinden wij als jongeren nu bijvoorbeeld van een nieuwe cao, duurzaamheid of de ondernemingsraad? Wij hebben als commissie geen vaste activiteiten die we organiseren, maar worden door het bestuur van Jong Rabo gevraagd om te helpen bij de speerpunten die zij begin van het jaar hebben opgesteld. Dat betekent niet dat we alleen maar afwachten! We kijken ook proactief of er zaken spelen en daarom hebben we dit jaar ook input opgehaald wat er bij jullie leeft en waar jullie interesse naar uit gaat. Hiermee kunnen wij weer aan de slag. We komen nu standaard zo’n een keer in de maand samen en hoe veel vaker als nodig is als we ergens mee aan de slag gaan. Wat er vooral zo gaaf is aan deze commissie dat je je netwerk heel erg verbreedt en mee kan denken over belangrijke onderwerpen en hier dus ook belangrijke stakeholders voor kan ontmoeten of benaderen! Ga je in de Panel commissie kan je op alle niveaus je stem laten horen en Jong Rabo helpen echt impact te maken

Klankbordcommissie

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitterAls commissie zijn we een leuke en gedreven groep die creatief is met het organiseren van de sessies. En dat is zeker wat je ook krijgt als je je aanmeldt voor de Klankbordcommissie: creativiteit, ambitie en lol!
 • De Klankbordcommissie is de stem van Jong Rabo voor de top van de bank. We denken niet alleen mee maar challengen de leiders van de bank ook op onderwerpen als duurzaamheid, open banking of ‘growing a better world together’. We willen graag iets teweeg brengen bij de leiders en ze laten zien wat wij als jonge mensen binnen deze bank denken. Op deze manier zetten we samen een duurzame verandering in.

Social Impact Commissie

 • 3 commissie leden
 • 1 voorzitter

Social Impact is een nieuwe commissie met de focus op duurzaamheid, en de impact die Rabobank en Jong Rabo leden kunnen maken binnen onze maatschappij. De Social Impact commissie zal 4 activiteiten organiseren, waarvan er minimaal 2 bestaan uit vrijwilligerswerk. Wij hebben erg veel zin in om te zien wat jullie als commissieleden willen organiseren!

Regiocommissie Noord

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter

De sfeer in Regiocommissie Noord is enorm gezellig. We zijn allemaal dames met ambitie en gaan recht op onze doelen af. Terwijl we gave activiteiten organiseren en mooie samenwerkingsverbanden aangaan, lachen we ook nog eens heel wat af en houden elkaar scherp. Dit doen we door kritisch te zijn in de keuzes die we maken en goed te evalueren na iedere activiteit. Daar leren we met z’n allen echt van. Het leukste aan het organiseren van activiteiten is te starten bij nul en vervolgens creatieve ideeën te bedenken, zoals ‘Kamperen bij de boer’ en een bedrijfsbezoek aan unieke bedrijven in het Noorden. Daarna leggen we contact met de betreffende partij of organisatie en een Noordelijke lokale bank. Als je vervolgens weet dat je programma staat en je de activiteit open kan zetten voor Jong Rabo-leden en onze ambassadeurs, voelt dat gewoon heel vet! Weer een gezellige en leerzame dag in het vooruitzicht waar leden elkaar leren kennen en kennis kunnen delen. Daar doen we het voor!

Regiocommissie Oost

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter

Regiocommissie Oost staat opgesteld voor de leden in Oost-Nederland. Naast je baan bij de Rabobank, organiseer je samen met gedreven commissieleden verschillende bijeenkomsten. Een aantal keren per jaar kom je met de commissie bij elkaar om deze fantastische activiteiten te bedenken en uit te werken. Het leuke aan de deze regiocommissie is dat je veel vrijheid hebt. Zo is het hoogtepunt voor 2019 ons bezoek aan de Europese Centrale Bank (ECB) en Rabobank International (Frankfurt). Ontzettend gaaf als je dat mag organiseren, toch?

Regiocommissie Zuid

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter

Wil je op een leuke en laagdrempelige manier een bijdrage leveren aan Jong Rabo voor de leden in het zuiden van Nederland? Meld je dan nu aan voor deze commissie. Van een knotsgek avondje NAC Breda tot een bedrijfsbezoek in de Efteling. Niets is ons te gek! Naast dat het in deze commissie altijd enorm gezellig is, dagen we elkaar uit in persoonlijke ontwikkeling. We bespreken waarin we willen groeien en kijken vervolgens samen hoe we dat voor elkaar kunnen krijgen. Regiocommissie Zuid is je kans om jouw (verborgen) talenten te ontwikkelingen. Waar wacht je nog op?

Regiocommissie West

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter

Een dag uit het leven van een Regiocommissie West commissielid

De hele dag gewerkt en dan ook nog een meeting met je commissie, wat een lange dag wordt dat! Lang, maar niet saai, daar is het veel te gezellig voor. Wij hebben onze eerste meeting goed gebruikt om elkaar beter te leren kennen (onder het genot van een biertje) en alvast te brainstormen over potentiele activiteiten . De klik was er al snel, waardoor deze eerste meeting pas eindigde na middernacht.

Uiteraard is het niet alleen maar één groot feest, er moeten ook mooie activiteiten georganiseerd worden. Bij Regiocommissie West doe je dat in samenwerking met collega’s uit diverse delen van de Rabobank En juist deze dynamiek zorgt voor een mooi scala aan activiteiten. Denk aan een activiteit over duurzaamheid in de vorm van een klantbezoek, een netwerkactiviteit zoals een workshop Pitch & Putt en een diversiteitsactiviteit met GLOBO en de GROW! Commissie. En dat allemaal georganiseerd in een informele setting onder het genot van een hapje en drankje. Regiocommissie West is de place to be.

Meld je aan als commissielid of voorzitter voor 2020!

“Ik ben ontzettend trots op de vereniging die er nu staat;
passievolle, gedreven mensen die gaan voor hún organisatie en daarmee (Jong) Rabo uniek maken!”

Marijke Klaver – Voormalig voorzitter Jong Rabo