Jong Rabo

Auteur: Lilian Brave, Marketing- en Communicatiecommissie

Wil jij leuke, energieke en inspirerende activiteiten organiseren? En kennismaken met collega’s van andere afdelingen binnen de Rabobank? Meld je dan aan als commissielid bij Jong Rabo!

Jong Rabo is met ruim 1.500 leden hét netwerk voor medewerkers tot 36 jaar van Rabobank. Elk jaar zorgen ongeveer 80 enthousiaste commissieleden en voorzitters er weer voor dat er een mooi palet aan uiteenlopende activiteiten voor de leden klaarstaat. Nieuwe ideeën zijn altijd welkom en daarom zijn we nu op zoek naar jou!

Wat ga ik doen in een commissie?

In een commissie bedenk en organiseer je leuke, leerzame en inspirerende activiteiten voor Jong Rabo-leden. Bedrijfsbezoeken, workshops, netwerksessies, lezingen, klankbordsessies met groepsdirectieleden, sportactiviteiten, een skireis én een studiereis behoren tot het scala aan activiteiten dat jij samen met je commissieleden organiseert. Bij sommige commissies werk je toe naar één hoofddoel in plaats van meerdere activiteiten. Denk hierbij aan het organiseren van het jaarlijks congres, het interbancair evenement FLAIRS of de studiereis. Als je al eerder in de FLAIRS-, Studiereis- of Congrescommissie hebt gezeten, kun je je hiervoor niet aanmelden.

Wat wordt er van mij verwacht?

 • Als commissielid verwachten we dat je samen met je commissieleden energie en commitment toont om er samen een gaaf jaar van te maken met bruisende activiteiten. Per week besteed je gemiddeld twee tot vier uur vrijwillig aan Jong Rabo.
 • Als voorzitter ben jij de coach van de commissie. Het zorgen voor een goede teamspirit en sfeer is erg belangrijk. Samen met jouw commissie brengen jullie activiteiten van begin tot eind tot een succes. Per week besteed je gemiddeld vier tot zes uur vrijwillig aan Jong Rabo.

Wat zijn de speerpunten van 2019?

 • Internationalisering;
 • Bankieren 3.0;
 • Lef tonen en proactief haar positie innemen;
 • Arbeidsvoorwaarden, CAO, VCP en vakbonden. 

Meld je aan als commissielid of voorzitter voor 2019!

Lijkt het je leuk om als commissielid of voorzitter bij Jong Rabo aan de slag te gaan? Lees onderstaande, stuur een e-mail en reserveer donderdagavond 1 november alvast in je agenda, omdat we die avond het verenigingsjaar 2019 aftrappen!

Aanmelden als commissielid:

Stuur vóór 16 oktober een e-mail naar Eric Kusters met daarin de volgende informatie:

 • Geef duidelijk aan dat je jezelf aanmeldt voor het commissielidmaatschap;
 • Top drie van commissies die jouw voorkeur hebben;
 • Uitkomst van de persoonlijkheidstest die je invult via https://www.16personalities.com/nl;
 • Een voorstel:
  • Bij commissies met één hoofddoel (Congres, Studiereis, FLAIRS): omschrijf hoe jouw ideale Congres, Studiereis of FLAIRS eruit ziet (max. 300 woorden).
  • Bij alle overige commissies: bedenk een voorstel voor een activiteit die jij wilt opzetten (max. 300 woorden).

Aanmelden als voorzitter:

Stuur vóór 16 oktober een e-mail naar Eric Kusters met daarin de volgende informatie:

 • Geef duidelijk aan dat je jezelf aanmeldt voor het voorzitterschap;
 • Top drie van commissies die jouw voorkeur hebben;
 • Uitkomst van de persoonlijkheidstest die je invult via https://www.16personalities.com/nl;
 • Ideeën over hoe jouw commissie kan bijdragen aan de speerpunten van Jong Rabo.

Nadat je je hebt aangemeld als commissielid of voorzitter, ontvang je na 18 oktober een e-mail van Eric met daarin de bevestiging welke commissie, in welke rol, jij in 2019 versterkt.

Commissies 2019

 

Congrescommissie 2020

 • 4 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Ieder jaar een compleet nieuwe commissiesamenstelling
 • Eén congres voor minimaal 150 leden
 • In 2018 ging het congres over disruptive innovation

“Bij het organiseren van het congres begin je al op tijd! Belangrijke stappen hiervoor zijn de keuze voor de stad van het congres en de ‘venue’. Omdat het congres soms nog ver weg lijkt, is de druk wat minder hoog dan bij andere commissies aan het begin. Daarom help je de huidige congrescommissie op de dag dat hun congres (2019) plaatsvindt. Zodra de locatie voor 2020 vaststaat, begin je eigenlijk pas aan de eindsprint en kun je samen met je commissie je creatieve brein de vrije loop laten voor 2020. Brainstormen over een thema, workshops en gave sprekers om uiteindelijk een event neer te zetten waar nog lang over nagepraat kan worden!”

Techcommissie

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Minimaal 5 activiteiten
 • Hoogtepunt 2018: 30 collega’s die VR-technologie in de praktijk ervaarden én daarna brainstormden over toepassingen voor Rabobank. Relevante input voor de innovatiemanagers bij Rabobank! 

FLAIRS 2019

 • 2 commissieleden afgevaardigd in de interbancaire FLAIRS-organisatie
 • Geen voorzitter, maar afstemming met aanspreekpunt uit het bestuur.
 • Hét jaarlijks interbancaire evenement organiseren samen met 8 leden van jongerenverenigingen van andere grootbanken
 • Het thema van 2019 is ‘Blending Banks’ waarbij netwerken, samenwerken en persoonlijke ontwikkeling centraal staat
 • We zoomen in op wat jou als jonge bankier tegenwoordig bezighoudt, de invloed die je kunt uitoefenen op je eigen werk, maar ook jouw eigen toekomst komt aan bod
 • Je helpt mee met de organisatie van FLAIRS 2019 en begint daarna met de voorbereidingen voor 2020

GROW!-commissie

 • 4 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Minimaal 6 activiteiten
 • Activiteiten die bijdragen aan de persoonlijke ontwikkeling, groei en vitaliteit van Jong Rabo-leden
 • Hoogtepunt 2018: Rabo Retraite, een weekend in het teken van vitaliteit en balans voor jezelf!

“Binnen de GROW!-commissie werken we met veel enthousiasme, creativiteit en humor! In het begin van het jaar hebben we gebrainstormd over mogelijke activiteiten. De Rabo Retraite is hier een goed voorbeeld van. Hoewel Niels en Iris hiervoor in de lead waren hebben we allemaal onze bijdrage geleverd en hebben we een topresultaat neergezet. Van ontvangst, het eten, de locatie tot de workshops was alles tot in de puntjes geregeld voor de deelnemers.

Als commissie hebben we ervan genoten om zo’n weekend te mogen organiseren waar 40 Jong Raboleden werkten aan hun vitaliteit en balans. Reacties van deelnemers waren ontzettend positief, wat bijdraagt aan het gezamenlijk gevoel van trots!

In deze commissie blijven we leren, onszelf ontwikkelen en is er ruimte voor eigen ideeën. Dit alles in een omgeving van openheid, samenwerking en enthousiasme. Wij hebben zin in de toekomst!”

Sportcommissie

 • 4 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Minimaal 6 sportieve activiteiten (waaronder de jaarlijkse skireis)
 • Tijdens de skireis in maart 2018 werd er fanatiek geskied en gesnowboard en hebben leden elkaar op informele manier nog beter leren kennen
 • Hoogtepunt 2018: Met 40 Jong Raboleden op survival in de Ardennen

“Op een sportieve manier Jong Raboleden met elkaar in contact brengen, bijdragen aan jouw persoonlijke groei én aan die van jongeren binnen de bank. Dat is wat de Sportcommissie doet. Daarnaast zorgt het organiseren van activiteiten, het samenwerken met andere commissies en de goede sfeer binnen deze commissie ervoor dat je ook buiten Jong Rabo sterker in je schoenen staat. “Met de skireis als vuurdoop, kennismaking met verschillende sporten en mijn debuut op het hockeyveld bestaat mijn eerste half jaar als commissielid alleen nog maar uit hoogtepunten”, vertelt Sasja van Ravens. Wat is een mooiere manier om als young professional het vertrouwen in jezelf en je netwerk te vergroten? Meld je aan voor de Sportcommissie 2019!”

Studiereiscommissie

 • 4 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Ieder jaar een nieuwe commissiesamenstelling
 • Eén studiereis voor 40 Jong Rabo-leden
 • De Studiereiscommissie heeft er dit jaar voor gezorgd een hele week in oktober naar Canada te gaan! Er is al veel werk verricht, maar nú worden de spreekwoordelijke puntjes op de ‘i’ gezet. De commissie is erg trots dat zij in korte tijd elkaar goed hebben leren kennen. Hun intensieve samenwerking en de (veel te lange) gezellige vergaderavonden, onder andere bij elkaar thuis, hebben geleid tot deze onvergetelijke reis!

“De Studiereiscommissie organiseert dé reis van Jong Rabo. Samen met 4 andere leden werken wij allerlei vette ideeën over verschillende bestemmingen uit (opstartfase, bestemming nog onbekend). Uiteindelijk is de bestemming bekend en starten we met de invulling van het programma. Alles kan en mag mits de inhoud staat en het budget toereikend is. Doordat je werkt aan een grote reis, merk je dat gedurende het proces het contact binnen de groep steeds intensiever en persoonlijker wordt. Supertof om je collega’s op zo’n manier te leren kennen! Waarbij het begin soms nog wat zakelijk is, merk je hier aan het eind van de rit niets meer van. Zodra de reis is geweest zullen we zeker moeten afkicken van elkaar!”

Marketing- & Communicatiecommissie

 • 7 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • 2 onderdelen: Marketing & Communicatie + Promotie Jong Rabo
 • Communicatie en marketing binnen en vanuit Jong Rabo, zoals:
  • Het maken en versturen van de nieuwsbrief
  • Het updaten van de website
  • Het maken en plaatsen van berichten op social media

Marketing & communicatie

“Ben jij lekker creatief? Ben jij goed in teksten schrijven? Ben jij een kei in het optimaliseren van websites (technisch hoef je niet te zijn)? Heb je een passie voor social media of houd jij je veel met videocontent bezig? Bij deze commissie werk je onder andere aan de communicatie-uitingen die Jong Raboleden zien.”

Promotie

“Zou jij het leuk vinden om je bezig te houden met de werving van nieuwe leden en de campagnes die hiervoor opgestart worden? Om Jong Rabo nóg zichtbaarder te maken? Meld je dan aan voor het aandachtsgebied promotie in de MarCom-commissie!”

Denktank

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter 

“De Denktank is de commissie die uiting geeft aan de missie van Jong Rabo om de stem te zijn van de jongeren binnen de organisatie. Jong Rabo denkt graag mee over inhoudelijke onderwerpen die in de organisatie spelen én natuurlijk de onderwerpen die jonge medewerkers bezig houden.

De Denktank bestaat sinds 2018. We denken mee met de digital hub, de OR en vragen vanuit het bestuur. Maar natuurlijk zijn er nog meer wensen. In het tweede jaar zal de structuur van de Denktank nog verder worden uitgewerkt, want hoe gaaf zou het zijn als wij in de toekomst als Denktank structureel worden betrokken bij onderwerpen als Bankieren 3.0, digitalisering of andere belangrijke vraagstukken.

Voor onze commissie zoeken we mensen die het leuk vinden om deze vraagstukken te vertalen naar activiteiten waarin onze leden kunnen meedenken en de uitwerking daarvan terug te koppelen. Collega’s die graag hun mening geven, maar die ook een idee hebben hoe we dit verder vorm kunnen geven en hoe we Rabobank en onze leden hierbij kunnen betrekken, zijn van harte welkom! Ben jij het nieuwe lid van de Denktank?”

 Klankbordcommissie

 • 2 commissieleden
 • 1 voorzitter

"Bij de klankbordcommissie voeren we op het hoogste niveau gesprekken met leden van de Groepsdirectie over gevoelige onderwerpen. We vinden het als commissie inspirerend dat we op dat niveau op inhoud mogen en kunnen meepraten. Ook is het een unieke kans voor Jong Rabo leden om daarbij hun mening te laten horen. Daarnaast  spreken we de leden van de Groepsdirectie ook in een informele setting waardoor je ze op een andere manier leert kennen; een nieuwjaarsontbijt met Janine Vos of een borrel met Mariëlle Lichtenberg. Wie weet gaan we ooit nog "Bakken met Berry"! Dus wil jij schakelen op het hoogste niveau van deze bank, durf jij de vraag op tafel te gooien die anderen niet eens durven te stellen? Dan ben je bij de klankbordcommissie aan het juiste adres."

Regiocommissie Noord

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Minimaal 4 activiteiten
 • Hoogtepunt 2018: Op één dag bezochten we drie bedrijven in de Noordelijke provincies. We genoten van een uitgebreid ontbijtbuffet in Friesland en zijn gaan Suppen op het Hoornsemeer in Groningen. We hebben de dag afgesloten met een bierproeverij en rondleiding bij Maallust in Drenthe

“De sfeer in Regiocommissie Noord is enorm gezellig. We zijn allemaal dames met ambitie en gaan recht op onze doelen af. Terwijl we gave activiteiten organiseren en mooie samenwerkingsverbanden aangaan, lachen we ook nog eens heel wat af met elkaar en houden we elkaar scherp. Dit doen we door kritisch te zijn in de keuzes die we maken en goed te evalueren na iedere activiteit. Daar leren we met z’n allen echt van. Het leukste aan het organiseren van activiteiten is te starten bij nul, om vervolgens creatieve ideeën te bedenken, zoals ‘Kamperen bij de boer’ en een bedrijfsbezoek aan Airport Eelde. Daarna leggen we contact met de betreffende partij of organisatie en een Noordelijke lokale bank. Als je vervolgens weet dat je programma staat en je de activiteit open kan zetten voor Jong Rabo-leden en onze ambassadeurs, voelt dat gewoon heel vet! Weer een gezellige en leerzame dag voor de boeg waar mensen kennis met elkaar kunnen maken en kennis kunnen delen. Daar doen we het voor!”

Regiocommissie Oost

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Minimaal 4 activiteiten
 • Hoogtepunt 2018: Een actieve bijdrage aan de organisatie van de Special Olympics Nationale Spelen. Dit was een erg waardevolle dag met veel dankbaarheid, plezier en enthousiasme bij de sporters en Jong Rabo vrijwilligers.

“In het begin van het commissiejaar hebben we een brainstormsessie georganiseerd waarin we op basis van de verschillende labels (teambuilding/bedrijfsbezoek/netwerken/kennisverbreding/persoonlijke ontwikkeling/organisatiethema’s) activiteiten hebben bedacht. Deze hebben we verdeeld en zijn hier vervolgens per activiteit met twee commissieleden enthousiast mee aan de slag gegaan. Als commissielid ben je verantwoordelijk voor de organisatie van één van de activiteiten en daarbij kun je altijd terugvallen op de andere commissieleden. Door deze verantwoordelijkheid kun je hier bepaalde ontwikkel- en leerdoelen nastreven. Kortom: gezellig, leerzaam en goed voor je netwerk.”

Regiocommissie Zuid

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Minimaal 4 activiteiten
 • Hoogtepunt 2018: Een magisch bedrijfsbezoek aan attractiepark Toverland in Sevenum. Naast het bijwonen van presentaties van de directrice en accountmanager, bezochten we natuurlijk zelf de attracties.

"Stel je eens voor… Na een werkdag rijd je voldaan naar het centrum van Gemert. Je hebt afgesproken met je commissieleden voor een periodieke vergadering. Eerst praat je bij over actuele ontwikkelingen bij de Rabobank. Er gebeurt veel. Het is fijn om ervaringen te delen met collega’s van Jong Rabo. Toch een beetje de jeugd onder elkaar. We gaan een hapje eten bij een lokaal eetcafé. Onder het genot van een hapje en een drankje bespreken we onze agendapunten. Zo kijken terug op een activiteit die we een paar weken geleden hebben georganiseerd. Het was een geslaagde activiteit! Maar… verbeterpunten zijn er altijd. We hebben het hierover en kijken wat er de volgende keer beter kan. Verder zetten we de puntjes op de ‘i’ voor onze volgende activiteit. Het aantal inschrijvingen valt nog tegen. We bedenken een marketingoffensief; deze activiteit gaan we met hulp van de Marketing- en Communicatiecommissie extra onder de aandacht brengen. Als afsluiter brainstormen we over onze laatste activiteit voor dit jaar. Er zijn mooie ideeën. Vol nieuwe energie sluiten we de avond af. Op naar huis."

Regiocommissie West

 • 3 commissieleden
 • 1 voorzitter
 • Minimaal 4 activiteiten
 • Hoogtepunt 2018: een gezellig informeel bezoek aan Brouwerij ’t IJ in Amsterdam

"Commissie West bestaat uit een gezellige groep mensen die, bijvoorbeeld onder het genot van een hapje eten, met elkaar nadenkt over het organiseren van leuke activiteiten voor andere Jong Rabo-leden. Zo hebben we ons overleg wel eens bij de Greenhouse gedaan, lekker even weg van kantoor. Het is vooral ontzettend leuk om met een groep, op een ontspannen manier, activiteiten te organiseren die zowel voor verbinding als voor een inhoudelijke prikkel zorgen. Leuk om zo bij te dragen aan Jong Rabo!" 

Meld je aan voor commissiejaar 2019!

"Empowerment van onze leden hebben we laten zien door hen een podium te geven en de klankbordrol als vereniging te versterken. Op die manier dragen wij bij aan de ontwikkeling van Rabobank én die van onze leden.”

Marijke Klaver – Voormalig voorzitter Jong Rabo